Lov hlavonožců
Naše spřátelené stránky:
www.peskafondi.com
www.najboljajeskazalignje.com
Dovolená moře Chorvatsko, Norsko, Itálie ... Ulovte si svoji chobotnici, oliheň, sépii... Nástrahy pro lov chobotnic a sépií od světoznámé japonské společnosti YO-ZURI! V nabídce spoustu dalších typů nástrah, vybrat si může každý, včetně žen i dětí.
objednávky vyřizujeme NONSTOP, nabídka platí STÁLE!
V případě potřeby vystavíme na AUKRU individuální aukci na cokoli z naší nabídky
Lov olihní
Existuje mnoho způsobu lovu, zde však budeme hovořit pouze o lovu bez sítí, bez harpuny a bez potápěčského nebo spearfishingového vybavení, takže půjde o jakousi "klasiku". V zásadě existují dva základní způsoby lovu: 1. ze břehu, 2. ze člunu.
1. Lov ze břehu
umělé nástrahy, jak říkají chorvaté peškafondy, spec. panuly nebo skosavice, se naváží na vlasec 0,35 a lze je ode břehu normálně nahazovat prutem, ale většinou to domorodí chorvaté dělají tak, že návnadu odhazují do vody ze břehu rukou a vlasec postupně přitahují ke břehu. na následujícím obrázku je znázorněno, jak by se měla návnada pohybovat
2. Lov ze člunu
Ze člunu se olihně udicí chytají zřídka. Vlasec bývá namotán na tvrzeném polystyrenu nebo dřevěném "navijáku". Důležitější je však to, že na cca posledních 2 metrech bývají obvykle 2-3 návazce s návnadou a spouští se přímo pod člun.
motovilo - naviják
zogulin - obratlík
Kdy lovit?
To je samozřejmě podstatná otázka. Hlavonožci jsou noční lovci a proto je ideální lov v noci. Tomu odpovídjí i mnou nabízené nástrahy, všechny z mojí nabídky jsou luminiscenční, tzn. po nasvícení např. baterkou pak po určitou dobu vyzařují tlumené světlo, které přitahuje hlavonožce. Osobně preferuji a doporučuji lov za soumraku a nebo za svítání, má to své velké kouzlo....Hlavní lovná sezóna např. olihní je listopad říjen, ale my, kteří chceme lovit olihně pro vlastní potřebu a ne je prodávat na tržnici, můžeme lovit i v červenci nebo srpnu. Je pravda, že rád Chorvatsko navštěvuji v září...to bývají úlovky už opravdu pěkné :-))
Lov sépií
platí obdobná pravidla jako pro lov olihní s tím rozdílem, že sépie se pohybují těsně nade dnem, olihně cca metr nade dnem....
Lov chobotnic
v tomto případě je způsob lovu poněkud odlišný.
Někde se dodnes používá tzv. lov do vázy. Chobotnice se ukryje do hliněné vázy před denním sluncem a domorodec vázu vytáhne i s hlavonožcem. Neznám ale nikoho, kdo by tenhle způsob používal, zřejmě kvůli své neefiktivitě. Mnohem častěji jsu loveny harpunou nebo vršemi.
Způsob, který je nejběžnější je paradoxně nejjednodušší a nejefektivnější. Na silnější šňůru se naváže umělý krab s dvojhákem a tuto nástrahu odhazujeme ze břehu do vody. Poté pomalu přitahujeme a přitahujeme. Nejlepší doba je opět podvečer...
Nyní však přichází na trh japonská společnost YO-ZURI s absolutní fenomenální novinkou! Nástrahy k dostání v celé ČR pouze zde! Koupeny přímo v Japonsku!!!!!